Porady

Implanty do piersi przez pachę

By 27 czerwca 20234 sierpnia, 2023No Comments

Powiększanie piersi kojarzy się najczęściej z implantami, które wkładane są przez cięcia z przodu klatki piersiowej. Najpopularniejsza metoda, czyli dojście przez fałd podpiersiowy, zostawia widoczną bliznę, która nie zawsze lokuje się precyzyjnie w tym fałdzie, a często przemieszcza się i ląduje na samej piersi.

Nacisk implantu na ranę przy metodzie przez fałd powoduje, iż ta może się rozejść lub brzydko zagoić. Opóźniony czas możliwości założenia stanika fiszbinowego, który już od pierwszych dni modeluje wygląd biustu. Blizna dla wielu osób wydaje się szpecąca, jeśli ktoś ma ciemną skórę lub tendencję do keloidów lub po prostu nie dba o nią prawidłowo i np. zbyt wcześnie założy stanik z fiszbina lub nie daje bliźnie oddychać. Nie każdy chce cięcia na piersi, np. modelki, kobiety, które nie chcą się przyznać, że mają implanty, kobiety lubiące opalać się topless, mężczyźni. Nie każdy chce takie cięcia, ale każdy chce małą bliznę. Mało kto wie, że implanty można wprowadzić poprzez małe dojście pod pachą, które zabliźnia się praktycznie bez śladu i staje się jednym z fałdów pod pachą.

Implanty do piersi przez pachę

Piersi wyglądają bardzo naturalnie, jak gdyby nigdy nie były operowane. Krótka historia o tym, że implanty przez pachę to jedna z pierwszych metod powiększania piersi, jakie zostały wynalezione i przez długi czas była „good standard” w powiększaniu piersi, a później została porzucona, bo chirurdzy napotykali trudności techniczne. Współczesne implanty są tak elastyczne, że nie ma ograniczeń w kształtach i rozmiarach, i można wprowadzić je przez 3 cm cięcie pod pachą. Technika endoskopowa pozwala na wypreparowanie dokładnych kieszeni i taką samą widoczność jak w przypadku dojść na piersiach, umiejscowienie podmięśniowe. Techniki endoskopowe umożliwiają precyzyjną kontrolę kieszeni oraz oddzielenie przyczepów mięśnia, czyli stworzenie dual plane. Wbrew przekonaniu, że gruczoły pachowe nie pozwolą ranie się dobrze zagoić, ta jednak goi się znacznie lepiej niż rana na piersi, gdyż znajduje się nad implantem i daleko od niego, więc implant nie obciąża i rozciąga blizny, jak to się może dziać przy dojściu na piersi lub pod piersią.

Dzięki temu nikt nie będzie podejrzewał, że piersi są powiększone. Metoda przez pachę jest bardzo szybka – operacja trwa mniej niż godzinę, co skraca czas narkozy oraz przyspiesza powrót do zdrowia. Ponadto, rekonwalescencja jest mniej bolesna.

Kieszeń, w której umieszczany jest implant, jest naturalna i nie posiada wewnętrznych blizn. Dzięki temu implant układa się naturalnie, bez widocznych uszkodzeń termicznych, blizn i zrostów. Można użyć praktycznie każdego rodzaju implantów. Ekspert, który pomagał w pisaniu tego artykułu, jest również pierwszym i jedynym chirurgiem, który wszczepił najnowocześniejsze ultralekkie implanty B-Lite tą metodą.

Endoskopowa metoda nie powoduje problemów z karmieniem piersią oraz nie ogranicza w żaden sposób możliwości wykonywania wszystkich sportów.

Konkluzje

Zadziwiające, że przy tylu zaletach, metoda jest tak rzadko stosowana w dzisiejszych czasach, gdzie dla wielu osób, wygląd ma tak duże znaczenie. Jest to spowodowane koniecznością posiadania wyjątkowej „wirtuozerii” ze strony chirurga, polegającej na wyczuciu tkanek i znajomości anatomii. Mimo wszystko, coraz więcej osób odkrywa tę metodę i docenia jej korzyści.

Jedynie kilka miejsc w Europie oferuje taką metodę, między innymi Allmedica w Nowym Targu oraz Szpital Św. Róży. Chirurg plastyczny Dominik Boliglowa jest ekspertem w tej dziedzinie i specjalizuje się w powiększaniu piersi bez widocznych blizn.

Podsumowując, powiększanie piersi bez widocznych blizn to nowoczesna metoda, która zapewnia naturalny wygląd i minimalne ryzyko powikłań. Dla osób, które z różnych powodów nie chcą mieć widocznych blizn na piersiach, ta technika jest idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej można cieszyć się większymi piersiami bez obaw, że zostanie widoczna blizna, która dla wielu osób wydaje się szpecąca.